Vlaanderen.be www.vmm.be
Je bent hier: Home / Contact / Veelgestelde vragen / FAQ grondwater / Ik gebruik grondwater en sluit ook aan op het openbare waternet. Wat nu?

Ik gebruik grondwater en sluit ook aan op het openbare waternet. Wat nu?

Als je de overstap maakt van zuivere eigen waterwinner (dus enkel grondwater) naar een gemengde eigen waterwinning (dus grondwater en kraanwater) dan moet je dit melden aan de VMM. Je gebruikt hiervoor dit formulier.

Voor gemengde gebruikers (zowel kraanwater als grondwater) wordt een forfaitaire hoeveelheid water van 10 m3 per gedomicilieerde persoon per jaar aangerekend.

Voor spoelen van toiletten, besproeien van de tuin, kuisen, wasmachine, kun je echter beter regenwater gebruiken. Het is veel duurzamer om daar geen zuiver grondwater aan te verspillen. De voordelen van regenwatergebruik kan je lezen in de rubriek Regenwater.

vmm.be is een officiële website van de Vlaamse overheid

Elke dag opnieuw werkt de Vlaamse Milieumaatschappij aan het milieu van morgen. Water, lucht en klimaat(adaptatie) zijn onze kerntaken.