Korting voor complementair afvalwater
Complementair afvalwater is afvalwater met een zodanig gunstige samenstelling dat het een positief effect heeft op de RWZI bedrijfsvoering. Dit betekent dat het saneerbaar is zonder dat er extra capaciteit wordt ingenomen op de RWZI. De grootte van de toegekende korting wordt vastgelegd in het contract tussen de NV Aquafin en het bedrijf.
De korting op de vergoeding V voor het lozen van complementair afvalwater wordt toegekend indien de samenstelling van het afvalwater gemiddeld aan volgende criteria voldoet :
- CZV/BZV < 2
- BZV/TN > 8
- BZV/TP > 25 (bij biologische fosforverwijdering op de RWZI) of BZV/TP > 40 (bij geen biologische fosforverwijdering op de RWZI)
De korting is gelijk aan de vergoeding verminderd met V’. Waarbij V’ wordt berekend zoals de vergoeding met dien verstande dat voor de berekening van V’ de BZV-vracht wordt gehalveerd.

